Kontrol için bile olsa bazen doktora gitmek biraz sinir bozucu olabiliyor.Gelen kişilerin bazen içeri girdiklerinde ilk olarak hemen bekleme salonu gibi yerlerdeki misafir bekleme koltuklarına oturmaları sağlanır.Bu açıdan gelen kişiyi ne kadar rahat ettirirseniz o kadar stresi azalır ve kişi memnuniyetini ilk etapta sağlamış olursunuz.

Bir doktor ofisinin bekleme odasının estetiği ve vereceği pozitif hava çok önemlidir.Çünkü bazen gelen hastanın uzun bir zaman beklemesi gerekebilir ve buda sıkıntı oluşturabilir.Bu sıkıntıyı da rahat misafir koltuklarında ve bekleme odasındaki rahatlatıcı ofis mobilyaları,duvar renkleri,orta sehpalar ve bekleme odası aksesuarlarını çok iyi seçerek ve dizayn ederek bu sıkıntılı durumları lehinize çevirebilirsiniz.

Bekleme Odanızın Büyüklüğü

Bekleme odasında bazen kısa gibi gözüken bekleme zamanlarının uzaması sonucu müşteriyi oldukça sıkabilir. Bekleme odanız geniş ve dekorasyonu iyi bir şekilde yaptırdıysanız bu gibi eksi olabilecek şeylerde lehinize çevirirsiniz.Oda renkleri de bu durumlarda oldukça önemlidir.

Giriş ve Resepsiyon

Bir hastanız içeri girdiğinde sağlamanız gereken ilk şey bilgi alabileceği bir resepsiyon karşılama masasını görmesidir.

Giriş lobi kısmı, iyi aydınlatılmış ve misafirperver olmalıdır. Çoğu zaman ofisler, öndeki görevdeki doktorların isimlerini ve resimlerini içeren panoları yerleştirir, böylece insanlar, herhangi biriyle konuşmadan önce personeli tanıyabilir. Ayrıca, şemsiye standartları ve askılıklar,portmantolar gibi şeyleri de göz önünde bulundurabilirsiniz, 

Bekleme Odası Sandalyeleri

Tıbbi ofis bekleme odası sandalyeleri, mükemmel ortamı planlarken sıklıkla göz ardı edilir, ancak gerçek şu ki, hastalarınız en çok hatırlayabilecekleri şeydir.Bazı sağlık uzmanları, hastane bekleme salonlarında geleneksel bekleme koltuklarını kullanmayı tercih ederken, doktorların “modüler oturma” adı verilen yeni bir trendi var. 

Bu sizin için biraz fazla yüksek bir teknoloji ise, tasarımcıların çoğu, koltukların önünde misafir sandalyeleri önerir, zira yabancıların yanında oturmak, insanların çok kişisel tıbbi değerlendirme formlarını doldururken yapmak istedikleri en son şeydir.

Bekleme odanıza geldiğinde akılda tutulması gereken bir diğer şey, bekleme koltuklarının resepsiyona dönük olmasını sağlamaktır, böylece insanlar hiç görmezden geldiklerini veya unutulduklarını düşünmezler. Yine, resepsiyon görevlisinin hastaları görmesi ve bir pencerenin veya camın arkasında olmaması önemlidir, çünkü bu aynı zamanda ofiste sıkışıp kalma hissini de artırabilir.

Ayrıca, yaşlı veya engelli hastalar gibi “özel popülasyonlar” için oturmayı da düşünmelisiniz. Unutmayın, birçok engelli ya da yaşlı, koltuklardan ve düşük seviyeli koltuklardan kalkmakta zorlanıyor, bu yüzden daha yüksek sandalyelere ihtiyaç var.

Benzer şekilde, obez hastalar için daha dayanıklı koltukların olması gerekmektedir. Büyük kolçaklı geniş bir koltuk seçilmelidir.

Sandalyelerinize gelince en iyi döşemenin ne olacağını düşünmelisiniz. Bazıları diğerlerinden daha kolay temizlenir ve ayrıca hastalarınız da sürekli olarak oturan ve ayağa kalkmaya dayanması gerektiğinden dayanıklılık sorunu da olacağından seçimlerinizde çok dikkatli olmalısınız.