Sırt ve bel ağrısı yaşamamak için ofis koltukları seçiminde nelere dikkat etmeliyiz

 

Bir ofis ortamında çalışan ofis personeli, günde 8 saatini ofis toplantılarında veya ofis koltuklarında oturarak geçirirler. Sırtınıza ve belinize uymayan bir ofis koltuğunda oturmak sırt ağrısına neden olabilir veya mevcut sırt ağrısını ilerletebilir. Ayrıca sırtınıza, bacaklarınıza, omuzlarınıza ve kollarınıza, ayrıca omurganızdaki baskıya birde stresi ekler. Üst bedeninizi rahatlatan bir ofis koltuğuna yatırım yapmak, sadece çalışma saatinizin 8 saati için değil, aynı zamanda ömür boyu sağlık için de faydalıdır. Gençken sorunları geri almak, gelecekte sağlığınıza zarar verebilir. Çalışanlarınızın 8 saatlik çalışma günlerinde rahat olmalarını sağlamak için yatırım yapmanız gereken sırt ağrısı için en iyi ofis koltuklarını bulmak için bu yazımızı okuyun.

 

Siz ve çalışanlarınız günün büyük bölümünde çalışıyorsunuz. Sırtlarını, bileklerini ve üst vücutlarını destekleyen bir sandalyeye yatırım yapmak çok önemlidir. Ergonomiye sahip bir ofis koltuğu alırken bazı özelliklerin olması gerekmektedir.

  • Ayarlanabilir koltuk yüksekliği ve kol dayama yerleri: Ayaklarınız yere düz, yatay uyluk ve kollarınızı masanın yüksekliğinde bile oturabiliyor olmalısınız. Kollarınız masanızın üzerinde rahatça dinlenebilmeli ve yazarken bilekleriniz düz durmalıdır.

  • Ayarlanabilir bel desteği: Bel desteği ofis sandalyesinin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, vücudunuza uyarlanabilir olması gerekir ve bunun olmadığı durumlar size daha fazla acıya neden olur. Yüksekliği, hatta derinliği ayarlanabilir, bel desteği olan büro koltuklarını tercih edin.

  • Sırtlıklı sandalyeler: Sırtlıklı döşemeler sırtınız etrafında daha iyi esneyip şekillenebiliyor, deri veya kumaş kaplamalı süngerli ofis sandalyeleri bu konuda iyi bir seçim olur.

  • Doğru koltuk derinliği: Otururken sırtınız tam olarak desteklenmeli

  • Şelale tasarımı: Benzer şekilde, bir şelale oturak kenarı (öne düşen) bacaklarınızdaki basıncı azaltabilir ve sağlıklı kan dolaşımını teşvik edebilir.

  • Hareket : Sandalyenizin, masanın farklı alanlarına zorlanmadan ulaşması için dönmesi de önemlidir. Ayrıca, en az beş bacağı olan sandalyeler çok fazla çaba sarf etmeden daha iyi hareket edebilir.

Ofis mobilya çözümlerindeki ofis sandalyeler ile artık vücudunuz için en fazla konforu sağlamaya yardımcı olun. Ayarlanabilir sandalye özellikleri, koltuğa oturtma ve yükseklik tercihlerindeki değişikliklerle ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitli sandalyelerimiz bulunmaktadır. Konfor seviyenize en uygun olanları görmek için ofisspot.com sitemize bir göz atın . Ayrıca siz ve çalışanlarınız için sırt ağrıları için en iyi ofis koltuklarını daraltabilecek bir uzman ekibimiz var. Sadece rahatlık seviyelerine göre değil, bütçenize en uygun olanı da sunuyoruz.